کشف مهرهای جعلی سپاه از مخفیگاه یک جاسوس
كد خبر : ۳۲۳۹۹ /  تاریخ :۱۷ بهمن ۱۳۹۵ /  اخبار  /  سیاسی ايميل چاپ

مرد ۳۸ ساله ای که سال گذشته پس از تحمل کیفر به جرم جاسوسی از زندان آزاد شده بود، دوباره به اتهام جعل مهرهای دادگستری و سپاه و همچنین نگهداری تجهیزات نظامی دستگیر شد و احتمال می‌رود وی با اتهامات دیگری روبه‌رو شود.
کشف مهرهای جعلی سپاه از مخفیگاه یک جاسوس


روبه شادی به گزارش ایسنا، معاون دادستان مشهد در امور جرایم خاص در گفت‌وگو با روزنامه «خراسان» گفت:  ماموران کلانتری شهید رجایی مشهد با استفاده از گزارش های مردمی به اطلاعاتی دست یافتند که  نشان می‌داد فرد مشکوکی با داشتن سلاح کمری در شهر تردد می‌کند.

قاضی سیدجواد حسینی افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع بلافاصله دستور بررسی‌های غیرمحسوس و شناسایی مخفیگاه این فرد صادر شد. ماموران انتظامی با هدایت سرگرد علی عبدی (رئیس کلانتری شهید رجایی) پس از مدتی رصدهای اطلاعاتی و زیرنظرگرفتن این مرد ۳۸ ساله به سرنخ هایی رسیدند که نشان می‌داد این مرد کارمند سابق کنسولگری یکی از کشورهای خارجی در مشهد بوده که به جرم جاسوسی دستگیر و روانه زندان شده بود.

این مقام قضایی اضافه کرد: با به  دست آمدن این اطلاعات، ماجرای حمل سلاح وارد مرحله جدیدی شد و ماموران انتظامی با کسب مجوزهای قضایی مخفیگاه این فرد در  مشهد را شناسایی و بازرسی کردند.

قاضی حسینی گفت: در بازرسی از منزل وی، یک قبضه کلت قلابی که بسیار شبیه کلت جنگی واقعی است به همراه مهرهای جعلی دادگستری و سپاه پاسداران، تجهیزات نظامی و همچنین پنج پاسپورت با ویزای عربستان کشف و ضبط شد.

سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد گفت: متهم این پرونده با تفهیم اتهاماتی از قبیل نگهداری تجهیزات نظامی و جعل مُهرهای دادگستری و سپاه در اختیار معاونت اطلاعات سپاه پاسداران مشهد قرار گرفت تا بررسی‌های بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
   

تازه های خبر

بيشترين بازديد 7 روزگذشته