تعجب نکنید؛ اینها اسم میوه‌های قاچاق است!
كد خبر : ۳۲۳۹۰ /  تاریخ :۱۴ بهمن ۱۳۹۵ /  اخبار  /  اقتصادی ايميل چاپ

در میان انبوهی از میوه‌های خارجی و قاچاق، میوه‌هایی هستند که با ثبت سفارش قانونی و از مبادی قانونی وارد کشور شده‌اند. آناناس، موز، انبه و نارگیل، در لیست میوه‌هایی هستند که به‌صورت رسمی وارد می‌شوند.
تعجب نکنید؛ اینها اسم میوه‌های قاچاق است!


روبه شادی به گزارش وقایع اتفاقیه، حسين مهاجران مي‌گويد: «آناناس از سنگاپور و مالزي، موز از کشورهاي فيليپين، سومالي، بوليوي و اکوادور و انبه از کنياي آفريقا و پاکستان، به‌صورت قانوني وارد کشور مي‌شوند.» بر‌اساس اعلام رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و تره‌بار، نارگيل‌هاي موجود در بازار که قيمتشان از پنج هزار تا 6 هزار تومان متغير است، از کشورهايي مثل پاکستان، هندوستان، سنگاپور و مالزي و از مبادي رسمي وارد کشور مي‌شوند. اين درحالي است که شبرنگ و آلوسياه‌هاي بازار، همگي به‌صورت قاچاق از آفريقا وارد شده و به ترتيب با دو هزار و 500 و هشت هزار تومان در بازار به فروش مي‌رسند.

به گفته او، به غير ‌از آناناس، موز، انبه و نارگيل، همه ميوه‌هايي که وارد کشور مي‌شوند، همچون گلابي آمريکا، سيب سبز فرانسه، ليمو‌ترش ويتنام، سير چيني، گلابي‌هاي چيني و زردآلوي آفريقا، به‌صورت قاچاقي وارد مي‌شوند. علاوه بر ميوه‌هاي قاچاق موجود در بازار، کشورهايي هم هستند که بيشتر از همه در تيررس قاچاقچيان قرار دارند.

«ترکيه، پاکستان و امارات از مهم‌ترين کشورهايي بوده‌اند که زير پاي قاچاقچيان و دلالان هستند تا ميوه‌هايي همچون سيب سبز، نارنگي و آناناس را وارد کنند.» اين را نايب‌رئيس اتحاديه صادر‌کنندگان و واردکنندگان ميوه مي‌گويد و در ادامه با تأييد قاچاق‌بودن همه ميوه‌هاي لوکس در بازار يادآوري مي‌کند: «همه سيب سبزهاي موجود در بازار، حتي آنهايي که داراي برچسب هستند هم به‌صورت غير‌قانوني و از کشور ترکيه وارد شده‌اند.»

نياوراني توضيح مي‌دهد: «ليچي، رامبوتان، دراگون‌فروت يا ميوه اژدها و منگوستن هندي، از آن دسته ميوه‌هاي کم‌طرفداري هستند که عمدتا از امارات و به‌صورت قاچاق وارد کشور مي‌شوند.» همچنين به گفته او، همه بادام‌هاي آمريکايي موجود در بازار هم به‌صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند.
   

تازه های خبر

بيشترين بازديد 7 روزگذشته