محمدرضا بحرگردنیکو:
ضرب آهنگ ورزش مازندران خروجی خوبی ندارد!/ ۲۲۰ میلیون تومان از اداره کل ورزش و جوانان مازندران طلبکار هستیم
كد خبر : ۳۲۳۰۳ /  تاریخ :۱۲ مهر ۱۳۹۵ /  اخبار  /  مازندران ايميل چاپ

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی مازندران با بیان این مطلب که “صدای نقد منصفانه را باید شنید”، گفت: افرادی که امروز در ورزش مازندران نظر می دهند دلسوز ورزش نیستند.
ضرب آهنگ ورزش مازندران خروجی خوبی ندارد!/ ۲۲۰ میلیون تومان از اداره کل ورزش و جوانان مازندران طلبکار هستیم

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی مازندران با بیان این مطلب که “صدای نقد منصفانه را باید شنید”، گفت: افرادی که امروز در ورزش مازندران نظر می دهند دلسوز ورزش نیستند.


این گفتگو اختصاصی در تاریخ - 8 خرداد 95 توسط سایت خبری ورزشی "نسیم ورزش" انعکاس یافت و انتشار مجدد آن در این شرایط که مدیرکل ورزش این استان با مدیریت ضعیف خود پشت قهرمانان مازندران جای خشک کرده و با اجرای شو های تبلیغاتی و نیز اعمال قدرت هر روز با ندانم کاریهای خود ورزش این استان را به بیراحه می برد خالی از لطف نیست.
روبه شادی : “رضا بحرگرد نیکو” در گفتگوی اخصاصی با خبرنگار نسیم ورزش، افزود: از راس هرم ورزش استان انتظار داریم که شعاری حمایت نکند، ما دو سال است از اداره کل ورزش و جوانان حدود سه میلیون پول دریافت کرده ایم، البته ۵۰ میلیون تومان به حساب ما واریز شده که فقط سه میلیون تومان از این رقم اختصاص یافته و اسناد آن نیز موجود است.


ورزش را با نمایش نمی توانیم پیش ببریم

وی ادامه داد: هیاتی نیستیم که به فعالیت در یک رشته خاص و رده های مختلف اکتفا کنیم، ما متولی ورزشی هستیم که پشتوانه ورزش قهرمانی است چرا که اکثر ورزشکاران قهرمان ملی ما از دل روستاها بیرون می آیند پس باید به ورزش روستایی نگاه متفاوتی داشته باشیم، ضمناً هیات ورزش های روستایی برخلاف دیگر هیات ها، بر اساس توان فدراسیون و میزان فعالیت و تاثیرگذاری روستاها و شهرستان های استان، سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون اعتبار هزینه می کند.

بحرگرد با تصریح این مطلب که “ورزش را با نمایش نمی توانیم پیش ببریم”، جایگاه ورزش مازندران را بیشتر از آن چیزی است که امروز مشاهده می شود ارزیابی کرد و گفت: اداره کل ورزش و جوانان دستگاهی است که مستقیم و غیرمستقیم با سلامتی جامعه ارتباط دارد، هزینه در ورزش سرمایه گذاری برای سلامت جامعه است که متاسفانه این نگاه را حداقل در دوسال اخیر شاهد نیستیم.


از کارگروه ورزش همگانی مازندران سیاست گذاری ندیده ایم

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی مازندران در پاسخ به سوالی در خصوص ایجاد معاونت همگانی در اداره کل ورزش و جوانان مازندران، افزود: نگاه وزارت ورزش در خصوص معاونت همگانی نگاه خوبی بوده و یک سری پیشرفت ها در بحث تخصصی و فراگیر نمودن و همگانی نمودن ورزش داشته ایم، ولی به عنوان رئیس هیات می گویم که متاسفانه هیچ پیشرفت و مدیریتی در جایگاه ورزش همگانی استان مازندران از باب حمایت ندیده ایم و بعضاً در کار ما گره هم انداختند.

بحرگرد ادامه داد: به طور مثال دو هفته قبل نامه ای را از جانب معاونت همگانی استان خطاب به مدیرکل روستایی و شورای های مازندران را شاهد بودیم که طی آن خواسته شده بود به دهیاری ها در باب حمایت از ورزش همگانی ها کمک شود که این مساله مثل آن است که اداره کل حمل و نقل از اداره ورزش و جوانان بخواهد در راستای کمک به ورزش به هیات های ورزشی کم کند! در حالی که اداره ورزش به وظیفه ذاتی خود آگاه است.

وی خاطرنشان کرد: به عقیده بنده، معاونت ورزش همگانی در مازندران بجای نظارت به دنبال اجراست و از این بخش سیاست گذاری ندیده ایم و این در حالی است که در دستگاه ورزش مازندران افراد توانمندی داشته ایم که می توانستند خیلی خیلی بهتر، این مسئولیت را پیش ببرند.


لوچو متعلق به شخص خاصی نبوده و مربوط به همه مردم استان است

بحرگرد در بخش دیگری از این گفتگو، از کشتی لوچو به عنوان کشتی سنتی مازندران یاد کرد و گفت: پنج سال است مجموعه لوچو به صورت انجمن پیش می رود و بنده سرپرست این انجمن هستم، لوچو متعلق به شخص خاصی نبوده و مربوط به همه مردم استان است و همه مازندرانی ها باید در احیای این ورزش کهن نقش داشته باشند.

وی ادامه داد: دو سال است که به دلیل عدم حمایت مالی قادر به برگزاری فینال لیگ لوچو نبوده ایم، شاید هزینه برگزاری فینال مسابقات لوچو با لحاظ نمودن پخش رسانه ای به ۳۰ میلیون تومان هم نرسد، در حالی که که متاسفانه برای مسابقاتی که هیچ خروجی برای مازندران نداشته در دو سال اخیر میلیون ها تومان هزینه شده است.

این مسئول ورزشی استان با بیان این مطلب که “به عنوان رئیس هیات حداقل ۵۷۰ میلیون تومان به صورت خود جوش برای روستاها جذب و به ورزش مازندران کمک کرده ایم، ادامه داد: اگر حمایت های فدراسیون در خصوص تخصیص اقلام ورزشی برای روستاهای مازندران نبود در سال ۹۴ قادر به درخشش در ورزش کشور نبودیم.


۲۲۰ میلیون تومان از اداره کل ورزش و جوانان مازندران طلبکار هستیم

وی خاطرنشان کرد: از مدیرکلی که ۴۸ رشته ورزشی را تحت پوشش دارد انتظار می رود بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای هیات های ورزشی جذب داشته باشد.

بحرگرد با تصریح اینکه “با صرف سه میلیون تومان برای دو سال نمی توان در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر احیاء و ترویج بازی های بومی محلی که ریشه در فرهنگ ایرانی ها دارد موفق بود”، افزود: جامعه هدف ما بیش از نیمی از جمعیت این استان می باشد و این هنر همکاران بنده است که توانستیم در راستای اقتصاد مقاومتی کارنامه موفقی داشته و در سطح کشور با برگزاری مسابقات ورزشی، میزبانی مسابقات کشوری، اعزام تیم به مسابقات کشوری در دو بخش آقایان و خانم ها موفق عمل کنیم.

وی در ادامه گفت: به صورت شفاف اعلام می کنم سه سال است با دستور مدیرکل وقت، ۲۲۰ میلیون تومان از اداره کل ورزش و جوانان مازندران طلبکار هستیم و ایشان به صورت مکتوب برای ما نوشتند که سالانه ۱۱۰ میلیون تومان اقلام، علاوه بر کمک فدراسیون برای پیشبرد ورزش روستایی به روستاییان پرداخت شود که طی این دوسال به هر دری زدیم نتوانستیم به پول خود برسیم.

بحرگرد ادامه داد: بخش عمده ای از این پول از جیب شخصی بنده هزینه شده است و امروز برای رهن یک دفتر نیازمند ۲۰ میلیون هزینه هستیم، دفتر حال حاضر دفتر ما از امکاناتی مانند آب و گاز بی بهره است و این مساله حاصل  رفیع نبودن جایگاه هیات ها در نگاه مدیرکل ورزش است که امروز در ورزش مازندران مانند آن را شاهد هستیم.

وی اذعان داشت: شاید عده ای متملق بگویند که اتفاقات خوبی در ورزش مازندران در حال رخداد است ولی بنده به عنوان منتخب مردم در جامعه ورزش روستایی می گویم ضرب آهنگی که امروز در ورزش مازندران نواخته می شود خروجی خوبی نخواهد داشت.


در خصوص جایگاه کشوری ورزش مازندران، سیاه نمایی می شود

بحرگرد با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با بعضی هیات های استان مثل فوتبال، تیراندازی و اسکیت، تاکید کرد: هدف ما کمک به ورزش حرفه ای است که تحقق این مطلب نیاز به توجه دستگاه های مختلف دارد، قبول داریم که اداره کل ورزش مازندران به تنهایی پاسخگوی ما نیست ولی انتظار داریم مدیرکل محترم بعد از ۵۰ بار تماس گرفتن به تلفن ما جواب دهد یا حداقل موفق به دیدار ایشان شویم.

وی ادامه داد: افرادی که امروز در ورزش مازندران نظر می دهند دلسوز ورزش نیستند و دلیل عمده معضلاتی مانند افزایش آمار اعتیاد، طلاق و معضلات اجتماعی، عدم توجه به مسائل ورزشی و اجتماعی است.

بحرگرد با اظهار این مطلب که “ارزیابی جایگاه ورزش استان ها از سوی وزارتخانه به عنوان مرجع اصلی، کسب مدال نیست و این امروز این مساله تبدیل به معضل شده است”، تصریح کرد: متاسفانه امروز در خصوص جایگاه کشوری ورزش مازندران، سیاه نمایی شده و می گویند چون مدال ما بیشتر است باید جایگاه بالاتری داشته باشیم.

وی بابیان اینکه “آمده ام تا بر اساس شرافت و وجدان کار کنم و حتی مخالفان خود را برای پیشرفت ورزش روستایی گرد هم آورده ام”، افزود: اگر فردی در ورزش متملق و چاپلوس باشد و از حقوق تشکیلاتی که به او اعتماد کردند دفاع نکند خائن است، اینکه یک مدیر از ظاهر یا انتقاد بنده خوشش نمی آید من مقصر نیستم، بنده ۲۲ سال است در بدنه ورزش در حال فعالیت بوده و به ورزش بدهکار هستم، افرادی که در ورزش بوده اند ماندگار هستند و بنده باید از ورزش دفاع کنم.


متاسفانه عده ای رئیس هیات ها می خواهند به هر قیمتی مسئولیت خود را حفظ کنند

بحرگرد ادامه داد: متاسفانه عده ای رئیس هیات ها می خواهند به هر قیمتی مسئولیت خود را حفظ کنند در حالی که به عقیده بنده، انسان باید آنگونه باشد که واقعاً هست، حتی اگر منفور باشد.

وی با تاکید بر این مطلب که که رتبه و جایگاه اداره کل ورزش مازندران در هنگام پذیرفتن مسئولیت مدیریت کل باید با حال حاضر مقایسه شود، اذعان کرد: وضعیت امروز ورزش، زنگ خطر محسوب می شود.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی مازندران یادآور شد: هم در دولت قبل و هم طی دو سال این دولت به عنوان هیات برتر ورزشی در کشور انتخاب شدیم که این مهم نشان دهنده توانمندی، خرد جمعی و همدلی این هیات است.


اگر مدیری توان کار با شرافت و وجدان را ندارد باید از جایگاه خود خداحافظی کند

بحرگرد با بیان اینکه “اگر فردی توانایی اداره هیاتی را نداشته باشد در حقیقت به هشت سال دفاع مقدس و امروز به مدافعین حرم خیانت کرده است، تصریح کرد: اینکه من بعد از شهادت مدافعان حرم فقط به پیام تسلیت بسنده کنم و در کار خودم ضعیف باشم درست نیست، این مملکت امروز بعد از سختی های بسیار، موفق و مقتدر رو به پیشرفت در حال حرکت است و حال که خداوند متعال توفیق داد تا خدمت کنیم و مردم نیز به ما اعتماد کردند. اگر مدیری توان کار با شرافت و وجدان را ندارد باید بعد از عذرخواهی ازملت از جایگاه خود خداحافظی کند.


ورزش مازندران باید چنین دوره ای را تجربه می کرد

وی ادامه داد: به عقیده من ورزش مازندران باید چنین دوره ای را تجربه می کرد تا قدر داشته های ورزشی را بهتر می دانست، اگر مدیری قرار است برای سلامت جامعه فعالیت کند باید اول خود سالم باشد مانند اینکه یک مدیری که در حوزه مبارزه با مواد مخدر فعالیت بکند ولی خود به مواد مخدر اعتیاد داشته باشد.

وی در خاتمه گفت: جایگاه ورزش مازندران این نیست که امروز شاهد آن هستیم و متاسفانه امروز بعضی همکاران رسانه ای قلم فروش بنده، آدرس را اشتباه آمده اند و به جای نقد سالم و گرفتن پول حلال به دنبال تملق و چاپلوسی مدیران ضعیف برای گرفتن پول بزرگ هستند.یاد آور می شویم؛ محمدرضا بحرگردنیکو مدیرمسئول و صاحب امتیاز پایگاه خبری تحلیلی "روبه شادی" می باشند.

 

خبرهای مرتبط:

- صرفاً جهت اطلاع وزیر ورزش؛
ورزش مازندران حبیب نمی خواهد طبیب جایگرین کنید!

-در برنامه زنده "ورزش مازندران" اعلام شد؛
تخلف اداره کل ورزش و جوانان در برگزاری مجمع انتخابات روستایی

-فوری؛
اطلاعیه نظر سنجی ورزشی در "روبه شادی"

-در راستای سردرگمی ورزش مازندران؛

 

 

 

   

تازه های خبر

بيشترين بازديد 7 روزگذشته