چه ورزش‌هایی جزو بازی‌های آسیایی 2018 هستند؟
كد خبر : ۳۲۲۷۵ /  تاریخ :۰۴ مهر ۱۳۹۵ /  اخبار  /  ورزشی ايميل چاپ

ورزش‌های موج سواری و اسکیت بورد با این که در برنامه المپیک وارد شده‌اند، در برنامه بازی‌های آسیایی 2018 نخواهند بود. با این حال مسابقات کریکت و بریدج در بازی‌های آسیایی 2018 برگزار می‌شوند.
چه ورزش‌هایی جزو بازی‌های آسیایی 2018 هستند؟


روبه شادی به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت  Inside the games، انجمن  المپیک آسیا به مسئولان برگزاری بازی‌های آسیایی 2018 اخطار داده است که با فاصله تنها دو سال باقی‌ مانده به بازی‌های آسیایی، دیگر زمانی برای تاخیر نیست.

نایب رییس OCA در صحبت‌های خود درباره بازی‌های آسیایی جاکارتا اعلام کرد که نگرانی‌هایی از جمله زمان به پایان رسیدن کار ساخت و ساز در جاکارتا وجود دارد. او در این باره افزود: هنوز بازسازی‌هایی لازم است. دیگر زمانی برای تاخیر نداریم. اگر تاخیر ایجاد شود مشکل بزرگی به وجود می‌آید.

39 ورزش مختلف در برنامه بازی‌های آسیایی 2018 حضور دارند که بیشتر ورزش‌های المپیک هستند و سه ورزش آن اخیرا به برنامه المپیک 2020 اضافه شده‌اند.

ورزش‌های غیر  المپیکی عبارتند از : بولینگ، کریکت، کبدی، ووشو، کوراش، جوجیتسو، سامبو، سپک تاکرا، پنچات سیلات، تندیسنگ، اسکواش، بریدج، جت اسکی و پاراگلایدرینگ.

با این وجود ورزش‌های موج سواری و اسکیت بورد در برنامه نیستند ، زیرا زمین مناسب برای این ورزش‌ها وجود ندارد.

در بازی‌های آسیایی اینچئون 36 ورزش در بازیها شرکت داده شد. سافت تنیس تنها ورزشی بود که در کره جنوبی انجام شد، اما در برنامه جاکارتا حضور ندارد.

بریدج برای اولین بار است که در برنامه بازی‌های آسیایی است.
   

تازه های خبر

بيشترين بازديد 7 روزگذشته