در پی ناتوانی محیط زیست ابتکار؛
باغ پرندگان يا جهنم پرندگان؟
كد خبر : ۳۱۰۰۱ /  تاریخ :۲۷ آذر ۱۳۹۴ /  سايت  /  مقالات آموزشی ايميل چاپ

امید برآن که هرچه زودتر مسئولین کشور برای جلوگیری از این فاجعه که در واقع به نوعی سود جویی از سرمایه ملی توسط افراد متخلف بشمار می آید در دستور کار خود تا دیر نشده قرار دهند، چرا که اکنون یکی از شهرستانهای شمالی کشور در مجامع بین المللی و حافظین محیط زیست به دلیل شکار غیر قانونی و نسل…
باغ پرندگان يا جهنم پرندگان؟

روبه شادی به گزارش رسیده: شايد باغ پرندگان آستارا اولين باغ پرندگان شهرستان هاي ايران باشد که در استان گيلان ساخته شد و به سبب درآمد مافیایی ديگر شهرستانها يکي پس از ديگري اقدام به ساخت يک چنين مکاني آن هم بعضا با بريده شدن روبان هاي روز افتتاحيه  توسط مسئولين شهرستاني ، استان و حتي کشوري افتتاح شد!
آري افتتاحيه اي که طولي نکشيد تبديل به يک تجارت کثيف آن هم به بهانه حفظ پرندگان ناياب براي افراد خاص !!
اين باغهاي جهنمي که با مجوز دامپزشکي و ديگر دستگاه هاي دولتي احداث مي شوند در هيچ دين و مذهبي محصور کردن آنان توسعه نشده است زيرا همان طور که عرض کردم در روايات به نگهداري حيواناتي مانند خروس سفيد (و مرغي براي آن)، کبوتر، گوسفند، بز ماده شيرده و مواظبت از گربه سفارش شده است اما به روايتي که حتي به نگهداري مرغ عشق و قناري و مانند آن توصيه کنن، تا کنون دست نيافته ايم.

البته در يک روايت آمده که داوود رقّي وقتي در خدمت امام صادق بود، مي بيند که از زير تخت کبوتري بيرون آمد، لذا به امام عرض مي کند: اجازه مي دهيد چند تا پرنده ابلق و خوش آواز که مي خوانند و چه چه مي زنند به شما هديه کنم؟ امام نمي پذيرد و توصيه مي کند اگر مي خواهى در خانه پرنده نگهدارى كنى از اين گونه تهيه و نگهداري کن كه اينها يادگار از كبوتران اسماعيل مي باشد.
شايد يکي از عمده ترين دلايل احداث باغ پرندگان در مناطق تالابي که سالانه بيش از صداها گونه پرنده ناياب را از فرسنگ ها آنطرف تر به اين منطقه مي کشاند، همان تجارت و سود جويي بجاي حفظ و پناه دادن به آنها باشد زيرا در پس پرده نگهداري و نيز تغذيه ، اقدامات شوم ديگري رقم مي خورد.
نکته حائز اهميت در احداث اين باغ هاي جهنمي واگذاري زمين هاي دولتي و نيز بعضاً تسهيلات بانکي سوري به مافياي پرندگان مي باشد که به بهانه هاي مختلف سعي بر آن دارند تا هر روز جيب خود را پر تر از روز قبل در سکوت مسئولين نمايند.
آنها  در معرفي باغ جهنمي خود آنقدر پا را فراتر گذاشته اند که شايد سالها بطول انجامد تا قانوني بتواند در اين خصوص نظر قطعي اعمال کند.
آخرین شنیده های این پایگاه مربوط به قاچاق پرندگان به بطور زنده به حاشیه خزر و و بصورت منجمد همراه با بار مرکبات به کشور آذربایجان می باشد!!
امید برآن که هرچه زودتر مسئولین کشور برای جلوگیری از این فاجعه که در واقع به نوعی سود جویی از سرمایه ملی توسط افراد متخلف بشمار می آید در دستور کار خود تا دیر نشده قرار دهند، چرا که اکنون یکی از شهرستانهای شمالی کشور در مجامع بین المللی و حافظین محیط زیست به دلیل شکار غیر قانونی و نسل کشی پرندگان نایاب به قتلگاه پرندگان مهاجر معرفی شده است!!؟
   

تازه های خبر

بيشترين بازديد 7 روزگذشته