به قلم : محمدرضا بحرگردنیکو
تبلیغات «ارابه های مرگ ایرانی»در بعضی از رسانه های قلم فروش؟
كد خبر : ۳۰۹۱۶ /  تاریخ :۰۱ آذر ۱۳۹۴ /  سايت  /  مقالات آموزشی ايميل چاپ

کمتر ایرانی را سراغ داریم که در خصوص محصولات بی کیفیت خودرو در ایران اعتراض نداشته باشد و یا با کمپین های تحریم این خودروها همراه نباشند.
تبلیغات «ارابه های مرگ ایرانی»در بعضی از رسانه های قلم فروش؟

روبه شادی به قلم مدیر مسئول: پس از تحریم خرید خودرو از سوی مردم در مقابل عدم کیفیت تولیدات خودروهای داخلی در کشور که بیشترین آمار مرگ و میر جاده ای را به خود اختصاص داده اند اکنون شاهد آن هستیم که بعضی از رسانه های داخلی آن هم پس از دو دهه از ساخت این محصولات مرگ اقدام به انتشار تصاویر مراحل ساخت این خودروها به جهت تبلیغات می نمایند!
حال از آنجاییکه رسانه می بایستی همراه و هم گام با سلامت و سالم سازی جامعه باشد گویا پولهای کثیف اربابان «ارابه های مرگ» و یا مافیای خودرو راه به سفره های بعضی از رسانه های قلم فروش برده است که این می تواند آغاز فروپاشی یک رسالت باشد.
بارها همدلی مردم در فضا مجازی و شبکه های اجتماعی زنگ خطری برای مافیای خودرو ساز بی کیفیت داخلی شده است و حتی در رسانه های همسو با ملت، شاهد شفاف سازی و مقایسه قیمت و کیفیت خودروهای داخلی با برند های معروف جهان بوده ایم.
نبایستی فراموش کرد، تبلیغات مراحل ساخت «ارابه های مرگ ایرانی» با نیت تبلیغات که غیر استانداراد بودن آنها بارها توسط کارشناسان در رسانه های گروه ای اعلام شده خیانتی به ملت بشمار می آید که بواسطه پرنمودن جیب خود هموطنان عزیزمان را به آغوش مرگ نزدیک می کنند.

با توجه به گوشه ای از مستندات مرگ و میر هموطنان بی گناه کشورمان توسط این «ارابه های مرگ ایرانی» شاید خود بهترین قاضی برای این یاداشت باشید:

- دکتر سعید نمکی معاون امور اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت:‌ برخی خودروهای داخلی ارابه های مرگ هستند و با این که نمی خواهم همه خودروسازان داخلی را زیر سوال ببرم اما بر سر سلامت مردم نیز حاضر به معامله و کتمان واقعیت ها نیستم. (ایسنا یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴)

- سردار سرتیپ اسکندر مومنی رئیس پلیس سابق راهنمائی و رانندگی کشور: وانت پیکان، وانت نیسان و پراید جزء خودروهای پر خطر در حال تولید است. ( تبیان)

- مدیرعامل ستاد دیه کشور : از 15 خرداد ماه 1342 تا پایان جنگ تحمیلی تعداد شهدای ایران اسلامی حدود 300 هزار نفر بود این در حالی است که در 30 ساله گذشته 800 هزار نفر در سطح كشور بر اثر تصادفات جاده‌یی جان خود را از دست داده اند.!!!

- به گفته شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی، پراید با 13/6 درصد (دو هزار و ۴۵۴ نفر) بالاترین آمار کشته ها را از نظر نوع خودرو به خود اختصاص داده است و پژو ۴۰۵ با یکهزار و ۸۲۳ نفر، ۲۰۶ با ۲/۲ (۳۰۶نفر)، پیکان چهار درصد(۷۲۳ نفر)، نیسان ۷/ ۲ (۴۸۴ نفر)، اتوبوس با ۲۰۷ نفر و مینی بوس با ۱۰۲ نفر به ترتیب کمترین کشته ها را به خود اختصاص داده اند.

به قلم : محمدرضا بحرگردنیکو
   

تازه های خبر

بيشترين بازديد 7 روزگذشته